Oppstart januar 2023

Submitted by
Jon Olav Kvalsund
Publisert
9. januar 2023
Image

Til medlemmer og foreldre!

Nå er det endelig på an igjen med trening og vi gleder oss til oppstart mandag 09.01. Her kommer en liten oversikt over ting som kan være greit å være klar over og liknende.

Treningstider - https://www.aatkd.no/node/13973

 • Sørg for å sjekke treningstidene, spesielt om du/ditt barn har gått opp en grad, eller aldersgruppe kan det være endringer både i treningstider og antall treninger i uka.
 • Partiene rødt og sort vil fra nyttår ha fellestrening tirsdager 20:30-22:00
 • Etter nyttår vil det holdes sparrings treninger for barn hver tirsdag 18:00-19:00, et ekstratilbud til ALLE barna i klubben uansett grad (dette vil ikke påvirke oppmøteprosenten til gradering)  https://www.aatkd.no/node/18092

Oppmøtekrav til gradering

 • Dette blir et kort semester før påskegradering og oppmøteprosenten på 70 % vil derfor være spesielt viktig disse månedene frem til påske.
 • For ungdom/voksne hvitt til grønt belte blir det gradering torsdag 16. mars og lørdag 18. mars for barn.

Team Ålesund - https://www.aatkd.no/node/16989

 • Mandag og onsdager kl. 19.00 – 20.00 er et tilbud til de som interessert i å konkurrere.
 • Krav: Ungdom/Voksne: Alle grader. Barn: Blått belte og oppover.
 • Til våren sikter vi oss inn på østlandscup 11. februar (Sandefjord) og 25. mars (Drammen) og andre lokale mesterskap som nordvest-mesterskap 23 april i Fagerlihallen.
 • For å kunne delta på LM/NM er det krav om min. en trening pr. uke på TEAM Ålesund for å kvalitetssikre at alle er godt forberedt til nasjonalt stevne.
 • Lokale/regionale stevner ingen krav, men oppfordrer til å møte opp jevnt. Lavterskeltilbud til alle medlemmer.
 • Påmeldinger skjer på vår hjemmeside eller til din instruktør.
 • VIKTIG: Påmeldingsfrist for Østlandscup er 17. januar 2023 kl. 23.59, påmeldingskjema på hjemmesiden. Mesterskapsmøte holdes onsdag 18. januar kl. 19-20 i Speilsalen. Her avtaler vi reise til Sandefjord.

På trening

 • Sørg for å møte i god tid før trening. (10-15 min) Dette er viktig med tanke på det sosiale.
 • Vi ønsker IKKE at folk skal legge klær/sko rett ved inngangsdøren til speilsalen og vi oppfordrer alle til å bruke garderobene våre som man finner på høyre side av gangen dersom man fortsetter rett fram fra inngangsdøren til bygget.
 • Fra grønt belte bør man ha sparrings utstyr på trening
 • Ta alltid med på trening: drakt, sparrings utstyr (de som har), drikkeflaske, ispose, energi som frukt og sportsteip.

Terminliste - https://www.aatkd.no/node/13974

 • Det skjer mye spennende i klubben fremover for både ungdom, voksen og barn og det er veldig viktig at dere følger med på hjemmesiden vår, www.aatkd.no da dette er vår hovedkanal for å kommunisere ut til våre medlemmer. Dersom du har spørsmål, kan du også ofte finne svar på disse på hjemmesiden. Bli kjent med denne! Klubben har også en Facebook side som vi anbefaler å følge. https://www.facebook.com/aatkd

Påmelding til aktiviteter

 • Påmeldinger til mesterskap, kurs, samlinger, sosialt osv… blir lagt ut på vår hjemmeside, slik alle kan enkelt melde seg på de aktiviteter de ønsker. Vi oppfordrer alle til å delta på aktiviteter for å utvikle seg, samtidig få gleden av å bli kjent med å treffe nye venner.

 

Klubbklær - https://www.aatkd.no/node/16266

 • 3-4 ganger i året åpnes web-shopen fra Trimtex i 14 dager hvor våre medlemmer kan bestille klubbjakker, bukser, t-shirts osv. etter behov. Neste åpning av webshop er etter behov. Ta kontakt på ronny.eidsvik@aatkd.no om du ønsker å bestille. Vi satser på at denne åpnes neste gang 15. februar om behovet er der.

Et bilde som inneholder gress, utendørs, person, tre

Automatisk generert beskrivelse

 

Sommerleir - https://www.aatkd.no/node/18057

 • I sommerferien blir det og sommerleir, for både barn, ungdom og voksen i surnadalen, dette mener vi er et virkelig høydepunkt med taekwondoåret. Bestill tidlig da pågangen er stor, og det blir fort fullt.

Sponsor?

 • Vi i Ålesund NTN Taekwon-Do Klubb er nå på utkikk etter en ny hovedsponsor for klubben. Kjenner dere noen som kunne være verdt å snakke med, setter vi stor pris på tips. Vi ønsker noen som kan sponse klubben med midler for å kunne skape mer aktivitet for våre medlemmer, samt være i tråd med våre verdier. Vi har akkurat slått igjennom på mesterskapsiden med flere utøver og har akkurat fått en utøver med på landslaget som skal representere Norge under vårens EM i Romania i slutten av april.

Ellers:

 • I år har blant annet klubben 25-årsjubileum og vi ønsker å markere dette, blant annet ønsker vi som klubb å gå i 17. Maitoget og vil ha med så mange som mulig fra klubben. Her ønsker vi alle medlemmer og foreldre velkommen til å gå sammen med oss. Følg med på vår hjemmeside for info om 17.mai tog og ellers andre jubileumsaktiviteter før sommeren.
 • I tillegg blir det treningssamling og Nordvest-mesterskap i Ålesund 22. og 23. april, som er en treningssamling og lavterskelmesterskap for alle klubbene i Møre og Romsdal, hvor vi anbefaler alle medlemmer å delta og få nødvendig erfaring.
 • I anledning de forskjellige arrangementene vi i Ålesund skal arrangere vil vi og trenge en liten dugnadsinnsats, ved mesterskap trenger vi hjelp til rigging og folk som kan ta ulike roller og ta ansvar.
 • Vi minner og igjen på viktigheten av at dere bruker nettsiden aktivt og er inne og sjekker nyhetene der jevnlig. HUSK alltid å ta kontakt med partiansvarlig instruktør om du har spørsmål om noe. https://www.aatkd.no/instruktorer

 

Beste Taekwon-Do hilsener fra

Instruktører og styret i Ålesund NTN Taekwon-Do Klubb

 

Vel møtt til et nytt og spennende Taekwon-Do år i Ålesund største kampsportklubb!